„Tedy ti řidiči jsou líní, tady opravdu nesmějí stát. Když neznají značky, ať se je jdou znovu učit!“ Tak reagovali takzvaní dětští policisté, kteří se svými „kolegy“ ze státní a městské policiedopoledne kontrolovali pořádek a dodržování dopravních předpisů v Sokolově. Se špatným parkováním přímo na pěší zóně se setkali na své první zastávce v sídlišti Vítězná. Pak se skupinka malých a velkých policistů přesunula na stanoviště nedaleko sokolovské hygienické stanice. Tam se zase zaměřili na kontrolu povinné výbavy automobilů a dodržování dopravních předpisů. „Důchodce ve škodovkách nestavíme, tam bychom něco našli a na děti by to nepůsobilo výchovně,“ zavtipkovala jedna z policistek. Mezi těmi, jež společná policejní hlídka zastavila, byla i Michaela Mužíková. „Moc se mi dětští policisté líbí, je to pěkná akce,“ usmívala se na kontrolory.

K prohřeškům patřilo i špatné parkování na náměstí Budovatelů. „Tady můj taťka občas odbočuje doleva. I když ví, že se to nesmí. Vždycky říká, to je výjimečně,“ žaloval policistům na svého otce jeden z prvňáčků.

Domluvu od strážníků slyšel i jeden z neukázněných pejskařů, který nejen venčil svého psa bez vodítka, ale zvíře navíc nemělo známku.
„Tyto akce, které pořádáme již druhým rokem, působí na děti velmi výchovně,“ uvedla jedna z policistek Jana Lavrenčíková.

Její slova potvrdila i třídní učitelka „malých policistů“ Dagmar Kucharičová. „Dodržování předpisů a chování na silnici se učíme v rámci dopravní výchovy v prvouce. Praxe je ale pro tyto děti důležitější. Budou si předpisy určitě pamatovat,“ řekla.

V pátek se v sokolovských ulicích objeví další desítka dětí s policejními vestičkami v doprovodu policistů.