Policisté vyrazili na místo a seniorku začalo hledat několik hlídek včetně psovoda se služebním psem Flobem. „A právě psovod se služebním psem po několika minutách seniorku vypátral. U Stanovické přehrady služební pes Flobo zachytil pachovou stopu, vydal se do prudkého kopce a zhruba po dvou kilometrech vypátral devětasedmdesátiletou seniorku. Nalezená žena policistovi sdělila, že je v pořádku, akorát již zcela fyzicky vyčerpaná,“ sdělil policejní mluvčí Jakub Kopřiva. Žena společně s policistou sešla na lesní cestu, kam přijela policejní hlídka, která ji předala kamarádce a ta svojí kamarádku odvezla do jejího bydliště.

Pátrání po seniorce, které probíhalo v poměrně složitém terénu, tedy naštěstí dopadlo úspěšně.

Ilustrační foto
Kraj nově podpoří lékaře ve věku nad 65 let, mohou získat padesát tisíc korun

Policie doporučuje prevenci

Houby sbírejte pouze na místech, která dobře znáte. Pokud jste v neznámém lese, snažte si zapamatovat orientační body, podle kterých najdete cestu zpět.
Mějte u sebe plně funkční a nabitý mobilní telefon. Pokud se ztratíte nebo zraníte, můžete si přivolat pomoc.Informujte rodinu, své kamarády nebo známé o tom, že jdete na houby a kde je přibližně budete sbírat.
Pokud trpíte nějakou nemocí nebo alergií, mějte u sebe potřebné léky.
V mnoha případech také nesmíme zapomenout na ochranné prostředky, které nám mohou zachránit život. Jedná se především o spreje pro astmatiky, repelenty na ochranu proti bodavému hmyzu, případně proti útoku klíšťat, jejichž kousnutí nám může způsobit trvalé následky.
Při každé cestě do lesa je proto nutné mít na paměti, že není důležité to, kolik hub nasbíráme, ale především to, abychom se v pořádku vrátili domů. Když tedy tato jednoduchá pravidla budeme při pobytu v lese dodržovat, budeme mít jistotu, že v případě jakékoliv nepříjemné události, která nás může potkat, se nám včas dostane potřebné pomoci.