Řidiče projíždějící městem a silnicí I/6 žádají stavbaři a vedení radnice o trpělivost. V odpolední špičce, a zejména v pátek se na některých křižovatkách tvoří kolony, které musejí korigovat dopravní policisté.
„V pracovní dny hlídkují pravidelně v kritických místech kolegové z dopravní policie,“ potvrdila mluvčí sokolovské policie Kateřina Dohnalová. Ráno vždy od půl šesté do půl osmé a odpoledne od 14 do 17 hodin.

V pátek, kdy je provoz nejhustší, pomáhají dopravce i městská policie a jeden kolega z oddělení Sokolov – město. „Nezapomínáme ani na neděli. I v tento den k večeru hlídkují policisté na křižovatkách,“ upřesnila Dohnalová.

Další omezení čeká řidiče kolem stavby nového obchodního centra Tesco. Uzavírky v souvislosti se stavbami křižovatek s novými kruhovými objezdy na ulici Karla Havlíčka Borovského s ulicemi Marie Majerové a Závodu míru mají být dokončeny do 31. května. Všechny dopravní stavby zde mají skončit do konce září. S kompenzací Ředitelství silnic a dálnic za objížďku provozu ze silnice I/6 přes Sokolov zahájilo město opravu mostu přes Lobezský potok mezi evangelickým kostelem a tělocvičnou Jiskra. Důsledkem je jeho uzavření pro veškerý provoz vozidel i chodců. Nejbližší možný termín dokončení je stejný, do konce května.

Na silnici I/6 musejí řidiči jedoucí od Sokolova na Cheb počítat s poněkud delší objížďkou přes Březovou a Arnoltov, kde se napojí zpět na mezinárodní silnici. „Někteří řidiči kamionů jezdí podle navigace a nerespektují dopravní značení. Poté končí v Lobzech či Kamenici a nemohou dál,“ řekl starosta Březové Miroslav Bouda.

Aktuální uzavírky v Sokolově si může prohlédnout každý návštěvník portálu nově spuštěného v rámci projektu Bezpečné město. Zde se v sekci dopravní situace dozví aktuální stav včetně plánků. Zatímco ve městě řidiči nadávají na tvořící se zácpy, v případě silnice I/6 jsou chápavější.
„Je to prostě silnice první třídy, kde byl provoz tak velký, že se vyplatí ji přestavět na dálnici,“ řekl řidič Karel Nejedlý z Horního Slavkova. „Uzavření jednoho úseku s sebou určitě přinese komplikace, ale o to rychleji se ten úsek může postavit. Objížďka může přinést pár komplikací, ale určitě to za to stojí,“ dodal Nejedlý.