Strach a s ním související četné stížnosti občanů vedly k tomu, že počínaje tímto týdnem začala u dopravního terminálu v Sokolově sloužit hlídka policistů. Zejména v odpoledních a veřerních hodinách zde mohou cestující potkat městského strážníka spolu s kolegou od pořádkové policie.

„Smíšená hlídka policistů bude mít na starosti pouze terminál. Lidé se nám ozývají, že se bojí hloučků postávajících a pokřikujících obyvatel této čtvrti,” řekl velitel městské policie Petr Kubis. V lokalitě kolem terminálu a vlakového nádraží se zdržují většinou Romové, kteří zde žijí. Kromě názorů samotných občanů si policisté vzali na pomoc své statistiky a výsledky průzkumu, který si město nechalo udělat přímo mezi lidmi. Ty jim potvrdily, že se občané nejvíce bojí v takzvaných romských lokalitách. Jako jeden z příkladů uváděli lidé právě okolí sokolovského nádraží. Zajímavostí však je, že podle policistů je v těchto místech nápad trestné činnosti minimální. „Romové si svoji lokalitu hlídají a páchají trestnou činnost jinde,“ řekl vedoucí obvodního oddělení Sokolov Tomáš Strnad. Jako příklad uvedl sídliště Michal či Vítěznou. V romských lokalitách prý kolemjdoucí prožívají jakýsi emoční strach z toho, že se jejich obyvatelé shlukují a pokřikují na ně. Dopravnímu terminálu se však asi každý vandal obloukem vyhne. Kdo se přece jen rozhodne, že zde nebude dodržovat zákony, musí počítat s tím, že bude odhalen, protože moderní dopravní uzel je doslova prošpikován kamerami. Podchycené má kamera i přilehlé parkoviště.

Cestující nejsou přesto spokojeni. „Přijedu odpoledne autobusem na nádraží a pokřikuje na mě banda Romů. První, co vidí cestující z jiných měst, kteří přijedou do Sokolova, jsou tlupy romských výrostků u terminálu. Co si tak může pomyslet?” ptá se jeden z cestujících, který ze strachu odmítl sdělit jméno.