Společně kontrolovali včera v Habartově řidiče policisté a děti ze 4.A z místní základní školy. „Dobří šoféři dostanou od dětí samolepku usměvavého autíčka a hříšníci zase smutný obrázek. Když pojedou hodně rychle, dostanou smutný obrázek i od nás,“ vtipkovali před dětmi policisté.

Podle Dany Pencové, třídní učitelky žáků, kteří rozdávali řidičům obrázky, je tato akce pro děti dobrá. „Policisty poslouchají a respektují. Určitě si spoustu věcí zapamatují lépe, než kdybychom je to učili ve škole,“ myslí si Pencová.


Děti si také mohly prohlédnout služební auto policistů nebo si vyzkoušet dechový přístroj na kontrolu alkoholu v krvi. Na foukání se aktivně přihlásily všechny děti.


„Moc se mi celý den líbí. Rozdal jsem jeden usměvavý obrázek. Myslím si ale, že řidiči jezdí hodně neukázněně,“ řekl Josef Sazima. „I já jsem rozdala usměvavý obrázek,“ připojila se k němu spolužačka Martina Demeterová. Policisté ale zastavili i řidiče, kteří nedodrželi rychlost. Děti je tak ´odměnily´ zamračeným autíčkem.


Po čtvrťácích měli na kontrolu řidičů nastoupit žáci páté třídy. Mluvčí sokolovské policie Andrea Kávová ale navrhla vedení školy, aby se akce čtvrťákům prodloužila. „S pátou třídou uděláme stejnou kontrolu příští týden. Nebudou ji tak mít jen půlhodinovou a stihnou se prostřídat všichni,“ řekla Kávová.
Včerejší akce v Habartově bylo letošním prvním stanovištěm společného projektu České pojišťovny a Policie České republiky Jezdíme s úsměvem v okrese Sokolov.


Preventivní a dopravně výchovný projekt se už druhým rokem uskutečnil po celé republice. Motoristé se s dětmi setkají v průběhu následujícího týdne na řadě míst Karlovarského kraje.