Městským strážníkem v Sokolově se stane bývalý vedoucí obvodního oddělení policie v Kynšperku nad Ohří, který od policie odešel poté, co se provalilo, že do služby přišel letos v dubnu po narozeninové party opilý. Nadýchal tehdy 0,6 promile.

Policejní ředitel Oldřich Tomášek ho tehdy ihned postavil mimo službu. „Policistovi byl za jeho jednání uložen kázeňský trest v podobě odnětí služební hodnosti. Z toho důvodu pak musel být podle služebního zákona propuštěn,“ sdělila mluvčí krajské policie Andrea Pomichalová. Zůstal mu ale nárok na výslužné.

Vedoucího tehdy udal anonym. Na oddělení se pak rozjela kontrolní skupina Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje. Slova anonyma se potvrdila. „Není to poprvé, co byl tento policista řešen za alkohol. Vždy se to ale tak nějak ututlalo,“ tvrdil Deníku dobře informovaný policejní zdroj.
Velitelem expolicisty bude u Městské policie v Sokolově Petr Kubis. Dobře se znají, neboť spolu dříve pracovali na obvodním oddělení v Sokolově. „Jsem nyní na dovolené. Vyjádřím se ke všemu, až se vrátím,“ řekl Kubis.

Starosta Sokolova Karel Jakobec přiznal, že když se dozvěděl, kdo rozšíří řady strážníků, začal se zajímat o jeho prohřešek. „Je zodpovědností velitele, koho přijme, jestli za ním stojí. Provinění expolicisty mi nepřijde až tak zásadní. Nicméně velitel městské policie musí ukázat a přesvědčit, že jeho volba byla správná,“ konstatoval Jakobec. Vyjádření expolicisty se Deníku získat nepodařilo.