Podle ředitele ISŠTE Pavla Januse se osvědčila a pozitivně ovlivnila celkové klima školy. Spolu s policisty chce škola od září tohoto roku vzdělávat nově i vojáky v oboru strojírenství. Pro ředitele je to velká výzva a škola je na ni podle něj připravena. Ve čtvrtek zde uspořádají den otevřených dveří a přijet má i vzácná návštěva.

„Ve čtvrtek pořádá naše škola den otevřených dveří, kde budou své obory prezentovat jak vojenská, tak policejní škola. V září bychom chtěli otevřít obory obou těchto škol, přičemž vojenský obor strojírenství by byl novinkou. Zapomenout nesmíme ani na obory, které nabízí naše škola,“ řekl Janus.

Ten zároveň prozradil, že by se při dni mělo představit nové vedení policejní školy v Praze, a svou účast přislíbila dokonce generálka Lenka Šmerdová. Ta byla do funkce jmenována v roce 2017 prezidentem republiky jako první žena v české armádě. Předtím se už stala také první ženou v české armádě v hodnosti plukovník.

Obor studia strojírenství nemá vojenská škola Moravská Třebová ve svém portfoliu. „Byli bychom první, kdo by ho ve spolupráci s nimi vystavěl od počátku,“ vyzdvihl Janus.

Obor je primárně zaměřen na přípravu obslužného personálu letiště.
V rámci dnů otevřených dveří ISŠTE Sokolov se zájemci setkají s náborovými pracovníky, kteří jim poskytnou všechny potřebné informace. Probíhat budou od 9 do 17 hodin. První se uskutečnil loni v prosinci, druhý bude ve čtvrtek 10. ledna a do třetice to bude 30. ledna.

V případě zájmu studenti místní integrované školy provedou návštěvníky samotnou školou. Mimo termín si lze domluvit individuální prohlídku, informace podá ředitel integrované školy Pavel Janus na telefonu 352 466 163.