Muž je zhruba 163 cm vysoké hubené postavy a má krátké šedivé vlasy. Chůzi má rovnou vzpřímenou, nenosí dioptrické brýle a nebere žádné léky. Pohřešování muže oznámila jeho neteř, která uvedla, že odešel dne 12. listopadu kolem 8:00 hodin ráno z domova na procházku a dosud se nevrátil ani o sobě nepodal žádnou zprávu. V době odchodu měl na sobě zimní prošívanou bundu černošedé barvy, černé tesilové kalhoty a zimní kotníkové boty. Jeho mobilní telefon je v současné době nedostupný.

Seniora, po kterém pátrají policisté, zachytila kamera na autobusovém nádraží v Plzni. | Video: PČR

"V případě jakýchkoliv informací k pohřešovanému muži volejte na bezplatnou telefonní linku 158 nebo se obraťte na nejbližší policejní služebnu," řekla mluvčí policistů Zuzana Týřová.

Po nahlášení pohřešování 89letého muže proběhla v nočních hodinách dne 13. listopadu pátrací akce, které se účastnilo na pět desítek policistů a hasičů. "Ti propátrávali místa ve městě Kraslice a v blízkém okolí, kde by se mohl pohřešovaný senior nacházet. Při pátrací akci však muž nebyl prozatím vypátrán. Během dnešního dopoledne se v pátrání po pohřešovaném 89letém muži pokračuje. Do akce je nasazeno na sedm desítek policistů a hasičů včetně policejních psovodů. Vrtulník s termovizí nebude prozatím nasazen z důvodu špatných povětrnostních podmínek. Vzhledem k tomu že se místo nachází blízko hranic s Německem, byli o pátrání po pohřešovaném muži vyrozumění i němečtí kolegové," dodala mluvčí.

Naposledy byl viděn ve středu po druhé hodině ráno na plzeňském autobusovém nádraží, kde hlídce městské policie uvedl, že čeká na ranní spoj do Karlových Varů, kam ale neodcestoval. "Senior byl zcela v pořádku. Je tedy vysoká pravděpodobnost, že se pohřešovaný může pohybovat ještě po Plzni," upozornila ve středu odpoledne mluvčí policie Veronika Hokrová.