Několikadenního cvičení se zúčastnily pořádkové jednotky ze 14 krajských ředitelství, speciální pořádkové jednotky, kynologové, hipologové a kolegové z Letecké služby Policie ČR. Nedílnou součástí byli kolegové z Vojenské policie, kteří zajistili prostor a aktivně na cvičení spolupracovali.
"Účastníci se museli vypořádat s různými situacemi, které mohou nastat při hledání pohřešovaných či nebezpečných osob. Důraz byl kladen na vzájemnou spolupráci mezi jednotlivými složkami, aby byl zajištěn efektivní a rychlý zásah v případě potřeby," potvrdila mluvčí policie Hana Rubášová.
Jednotlivé týmy prošly náročným tréninkovým scénářem, který byl navržen tak, aby simuloval reálné situace. Kynologické a hipologické týmy byly jedním ze zásadních prvků celého cvičení. Kolegové se svými čtyřnohými parťáky využívali své odborné znalosti a dovednosti při pátrání v obtížném terénu často nezbytné.
Důležitou součástí cvičení bylo také prověřování funkčnosti spojení mezi jednotlivými složkami. Komunikace a koordinace jsou klíčové pro úspěšné řešení jakékoli krizové situace, a proto byl kladen důraz na efektivní sdílení informací mezi jednotlivými týmy.
Díky leteckému průzkumu za pomocí vrtulníku a dronu Letecké služby Policie ČR se podařilo identifikovat zájmové oblasti, které bylo následně možné detailně prozkoumat ze země.
„Cvičení na Doupově bylo velmi náročné a komplexní. Jsme rádi, že jsme mohli v rámci tohoto cvičení spolupracovat se všemi krajskými ředitelstvími a kolegy z Vojenské policie, kdy účastníci prokázali vysokou profesionalitu a nasazení. Velmi si vážím vzájemné spolupráce a děkuji všem za jejich účast,“ uvedl plukovník Petr Koutný.
"Společné cvičení přineslo mnoho cenných zkušeností a poznatků, které pomohou posílit akceschopnosti jednotlivých složek při pomoci osobám v nouzi, v boji proti zločinu a zvládání mimořádných událostí," dodala Rubášová.