Posláním nadačního fondu je pomoc tělesně a zdravotně postiženým dětem, dětem trpícím závažným a dlouhodobým onemocněním, jako je například cystická fibróza, svalová dystrofie, onkologické onemocnění nebo nemoc motýlích křídel, a to do 18 let věku dítěte.

„Nadaci jsme založili asi před rokem, ale víčka sbíráme už dlouho. V současné době mám uskladněné už 3,5 tuny plastových víček a aktuálně řešíme odvoz. Není to vůbec jednoduché, nejbližší výkupna je až v Liberci,“ poukázala Simona Stojanová. Policisté s ní začali spolupracovat na jaře letošního roku. „Pořídili jsme sběrné boxy, které jsme umístili na Krajské ředitelství policie Karlovarského kraje a na Územním odboru v Sokolově, a začali jsme sbírat plastová a kovová víčka. Výtěžek z prodeje plastových víček bude věnován devítileté Natálce ze Starého Sedla, která od narození trpní dětskou mozkovou obrnou,“ řekla mluvčí sokolovské policie Kateřina Böhmová.

„Natálka ze začátku vůbec nechodila, ale lázně, které by měla absolvovat dvakrát ročně, jí ohromně pomohly. A dnes, když jí dáte ruku, tak chodí! Bohužel každé lázně stojí 60 tisíc korun. Pojišťovna sice jedny ročně uhradí, ale druhé si už rodina musí hradit sama. A to je důvod, proč pomáhám. Má to smysl a to mě nesmírně nabíjí,“ řekla Simona Stojanová.

„My jsme rádi, že jsme se do sběru víček zapojili. Jak říká paní Simona - i malá pomoc je pomoc, protože cena výkupu víček není nijak závratná, asi za 500 kusů víček zaplatí výkupna 6 korun, ale když se jich nasbírá několik tun, už to nějakou částku dohromady dá. A proč by víčka měla končit v netříděném odpadu nebo v kontejnerech na plast, když mohou pomoci jedné malé holčičce, která ji potřebuje? Děkujeme všem, kteří se do projektu zapojili a svoji aktivitou přispěli,“ dodala mluvčí.