Ve sbírce, kterou zřídil kraj, je celkem přes 700 tisíc korun. Lidé argumentují tím, že byla letos finančně omezena podpora města na některé kulturní akce. Jiní by zase poslali peníze raději do oprav chodníků. Město si stojí za svým. Bublava by chtěla peníze z veřejné sbírky posílat na splátky bezúročné půjčky od Ministerstva financí. V prosinci 2018 se nově zvolenému zastupitelstvu Bublavy podařilo uzavřít s ministerstvem smlouvu o návratné finanční výpomoci na zhruba 13 milionů, s dobou splatnosti 14 let.

Obec s necelými čtyřmi stovkami obyvatel se dostala do problémů kvůli projektu nedostavěného akvaparku. Rozvoj Bublavy se tak zcela zastavil. Většina lidí si myslí, že by měli nést největší odpovědnost ti, co schválili projekt bublavského akvaparku na místě, které je kvůli nedostatku vody zcela nevhodné. Lidé v Kraslicích jsou solidární, ale výše daru jim vyrazila dech. Podle jejich slov jsou ochotní souhlasit s pomocí v řádech desítek tisíc. „Tyto zastupitele jsme si zvolili sami. Jsou to podle výsledků voleb nejlepší z nejlepších. Já bych byl pro, ať se na rok vzdají ti, kteří s tím souhlasili, svých odměn a darují je Bublavě,“ říká Vladimír Hron.

„Hlavními argumenty, proč podpořili krasličtí zastupitelé tuto sbírku, byla především fakta. Jedná se o obec, která je ve správním obvodu města Kraslic a ty jsou takovým malým okresem, který by měl obcím ve svém obvodu pomáhat na všech úrovních. Pro finanční podporu bylo 14 z 15 přítomných zastupitelů,“ říká starosta Kraslic Roman Kotilínek. Peníze město poskytlo díky zvýšeným příjmům v oblasti hazardu. Letos počítalo se 6 miliony, ale již v září byly tyto předpokládané příjmy překročeny o 800 tisíc korun.

„Rozhodně nebyl nikterak omezen současný rozvoj Kraslic, což dokazují letošní investice města, které dosahují zhruba k 50 milionům korun,“ dodal Kotilínek. Na podporu kulturních a sportovních akcí ve městě jsou podle vedení Kraslic k dispozici granty, kam se může přihlásit každý.