Aprílovou zprávu vyslala do světa obecně prospěšná společnost Pomoc v nouzi. Novinářům, ale i širší veřejnosti prostřednictvím e-mailu a internetu sdělila, že její klienti získali putovní Malethův pohár v mezinárodní soutěži v tvorbě skleněné bižuterie, která se měla konat v bavorském Arnbrucku – das Glasdorf. Tiskovou zprávu o svém triumfu navíc korunovala oznámením, že pohár putuje do České republiky vůbec poprvé. Aprílový žert s dobrým úmyslem se podle ředitele Pomoci v nouzi Roberta Pisára vydařil. Na pozitivní zprávu prý totiž reagoval nespočet lidí, a dokonce také média.

„Dostali jsme asi padesát gratulací. Volali nám i novináři, co že jsme to vlastně vyhráli. Všem jsme samozřejmě přiznali, že se jednalo pouze o aprílový vtípek. Smyslem toho bylo upozornit na činnost našich klientů, kteří vyrábějí moc krásné věci, od bižuterie až po různé dekorační předměty," vysvětlil důvody vypuštění takzvané mediální kachny Pisár. „Všem děkujeme za projevený zájem a doufáme, že jsme nikoho nenazlobili," prohlásil ředitel.

Klienti Pomoci v nouzi sice na žádnou mezinárodní soutěž nejeli, za to ale opravdu zhotovují pěkné výrobky. Ty prodávají pod značkou Kocábka. Tak se jmenuje prodejna v centru Kynšperka nad Ohří, kde jsou kromě bižuterie k dostání také produkty ze dřeva, z textilu, svíčky či dekorační růžence.