O zpoplatnění až devadesáti procent parkovacích míst uvažuje radnice v Rotavě. Lidé by si mohli za dva tisíce korun ročně zaplatit stání, a podle starosty města Jana Slívy by tak nemuseli mít především ve večerních hodinách starost o to, zda budou mít kde zaparkovat. Na parkovištích se totiž objevuje mnoho vraků, které tak kdosi rozebírá, a tím místa pro stání vozů blokuje. „Díky rezervovaným místům bychom měli možnost nechat vraky odtáhnout.

Věřím, že bychom tento problém rychle vymýtili,“ říká starosta. „Navíc tam parkují i lidé, kteří mají nedaleko své garáže, ale nevyužívají je,“ poznamenal. V Rotavě je celkem 290 parkovacích míst. Dalších 70 by mělo ještě přibýt. Pokud záměr projde, kalkuluje Rotava s tím, že by poplatky přinesly výnos až 400 tisíc korun ročně. Vybrané peníze by putovaly do výstavby dalších parkovacích míst. „Ujišťuji, že by se tak stalo. Použity by mohly být i na výstavbu hřišť a podobně,“ uvedl Slíva.

Kvůli případnému zpoplatnění vyhlásila radnice anketu, ve které se veřejnosti ptá na názor. Ta potrvá až do konce měsíce. Starosta přiznává, že veřejnost je zatím spíše proti. „Počkáme na kompletní výsledky. Ty pak předložíme radě města a zastupitelům. Buď tedy na základě ankety návrh shodíme ze stolu, nebo ho zrealizujeme,“ dodal.