Kvůli svým oblíbeným křížovkám se řada důchodců chce naučit posílat SMS zprávy nebo začít pracovat s počítačem. Nutí je k tomu zvýšení cen poštovného, ke kterému na začátku letošního roku přistoupila Česká pošta.
„Už léta kupuji řadu časopisů s křížovkami. Jejich řešení jsem posílala každý týden na sedmi korespondenčních lístcích,“ poznamenala Anna Mašková z Chebu.

„Dneska už ale korespondenční lístek stojí jedenáct korun a to je moc. K Vánocům jsem dostala mobil, a tak se teď učím posílat řešení ´esemeskami´. Je to na mne ale hodně složité,“ postěžovala si seniorka.

V letošním roce se ale zvýšily také ceny časopisů. Některé o korunu, jiné i o pětikorunu.
„Týká se to většiny z nich. Od ABC až po Reflex nebo 100+1,“ potvrdil chebský trafikant Ondřej Sabó. „Snad jen ty časopisy s křížovkami jsou stejně drahé. Zatím jdou na odbyt stejně jako v loňském roce,“ dodal.
„Kdepak, ty už se zdražovaly loni. A nemyslím si, že současné ceny vydrží nějak dlouho,“ oponoval Pavel Krčmář z Chebu. „Od té doby, co jsem v důchodu, si píšu každou útratu a schovávám účtenky. Když se do nich podívám, tak nestačím žasnout. Zdražuje se skoro pořád, jen se o tom moc nemluví,“ zdůraznil.

Podle něj je nejhorší, když se v médiích objeví informace o zdražování. Většina obchodníků to prý bere jako pokyn k dalšímu zvýšení cen. „Dnes už mám strach z každého nového čtvrtletí a skoro i měsíce. Vždycky se najde někdo, kdo kvůli tomu zvýší ceny,“ postěžoval si Krčmář. Proto šetří všude, kde se dá.
„Pevnou telefonní linku jsem zrušil už dávno. Moc jsem toho neprotelefonoval a paušální platba byla pro mne příliš vysoká. Se synem, který žije v Praze, jsme v kontaktu přes e–mail. Na stará kolena jsem se s ním musel naučit pracovat,“ kroutil hlavou.