A poprvé v dějinách města budou všechny obory pod jednou střechou.

Objekt podstoupí kompletní rekonstrukci. Nejenže se všechny obory sestěhují pod jednu střechu, ale využívaný prostor se zvětší ze zhruba 1500 metrů čtverečních na 2000. „Budeme tak moci vytvořit pěkné zázemí k tanečnímu sálu, byla bych ráda, aby děvčata měla vlastní sprchy a šatnu na převlékání,“ uvedla už dříve ředitelka Jitka Kaprová. Vznikne tam také větší koncertní sál s patřičným zázemím, jako je šatna pro účinkující, kuchyňka a sklad na stojánky a různé ozvučení.

„Budeme mít rovněž prostor pro další rozvoj a nové nápady. Pokud bude zájem, mohl by se otevřít nový výtvarný obor módní návrhářství nebo multimediální technika, to znamená animace, střih, video,“ doplnila ředitelka Kaprová. V pravém křídle budovy budou pak i prostory pro další subjekty, třeba big band Červení panteři, který zkouší i v nynějších prostorách.

Výběrové řízení vyhrála z osmi zájemců firma 3xN s cenou 48,5 milionu korun bez DPH. Město plánuje akci financovat ze svého rozpočtu, v případě potřeby je ale připraveno zapojit i výhodný úvěr. Má ho již vyjednaný a schválený zastupitelstvem ve výši 35 milionů, s úrokem 1,65 procenta a splatností pět let. „Naším cílem je ale město nezadlužovat. Je to jedna z největších akcí, které nás čekají, a věřím, že ji zvládneme tak jako ty předchozí,“ řekl starosta Patrik Pizinger.

Nyní ZUŠ využívá objekt bývalé mateřské školy na náměstí ČSM, třídu na základní škole ve Školní ulici a prostory družiny v ZŠ J.A. Komenského