O sportovní atrakci – bowling, budou minimálně dva týdny ochuzení lidé v Královském Poříčí. V zábavním centru, které sídlí v suterénu obecního úřadu, se totiž uvolnilo zhruba deset metrů čtverečních stropní omítky. Při havárii nebyl nikdo zraněn. Omítka ale při pádu poškodila část instalovaných podhledů, které je nyní potřeba opravit.

„Momentálně zde děláme drobná zabezpečení, aby nedošlo k dalším škodám. V pondělí pak začnou samotné stavební úpravy,“ uvedl starosta Královského Poříčí Ivan Stefan s tím, že přesný rozsah rekonstrukce zatím není znám stejně jako výše škody.
„Ještě nevíme, kolik omítky bude potřeba sundat. Určitě to ale uděláme pořádně, aby se nic podobného už nestalo,“ pokračoval s tím, že dočasné omezení provozu herny návštěvníky jistě zamrzí. „Bývala totiž dost naplněná,“ podotkl starosta.

Podle něj se uvolnila ta část omítky, která při výstavbě bowlingu nebyla opravená. „Co bylo narušené, to jsme nechávali strhnout. Tato část ale jako špatná nevypadala,“ vysvětlil Stefan.

Kromě sportovního centra v objektu sídlí také obecní knihovna a úřad. „Jedná se o stoletou stavbu. Původně sloužila jako rodinné sídlo,“ poznamenal starosta.