Poplach byl vyhlášen profesionální jednotce v Sokolově pro cisternu prvního zásahu a také pro protiplynový vůz, který vozí dekontaminační soupravu. Na místo vyjela také jednotka dobrovolných hasičů z Březové a velitel zásahu si vyžádal i speciální protichemický vůz ze stanice v sokolovské chemičce, který vozí potřebné vybavení pro zastavení úniku a čerpání nebezpečných látek.

Podle námětu cvičení převážela cisterna chemikálii, která dráždí dýchací cesty a kůži. Hasiči proto po příjezdu na místo museli nejdřív připravit dekontaminační zónu a obléknout si ochranné protichemické obleky. Teprve potom mohli vynést zraněného řidiče.

Mezitím připravili hasiči vše pro případný zásah vodou a pěnou. Po záchraně řidiče další družstvo, rovněž v ochranných oblecích, speciálním uzávěrem zastavilo únik z ventilu cisterny a poté hasiči přečerpali nebezpečnou látku do připravených záchytných nádob.

Poslední případ, kdy hasiči vyjížděli ke skutečné havárii cisterny převážející nebezpečnou látku, se stal v srpnu, kdy jednotka ze sokolovské chemičky zasahovala na silnici R6 u Prahy.