Omezování provozu České pošty pokračuje i nyní po radikálním červnovém zrušení mnoha poboček v Karlovarském kraji. Ke zkrácení otevírací doby o sobotách dojde konkrétně na poště v Ostrově. Naopak v Aši mají být po mnoha měsících opět obnoveni doručovatelé.

V Ostrově měla přitom podle plánů managementu státního podniku zůstat pošta během sobot úplně uzavřená. „Po jednání se starostou města jsme dospěli ke kompromisu. Otevírací doba o sobotách tak bude od 9 do 11 hodin,“ uvedl mluvčí České pošty Matyáš Vitík.

V současné době je pošta v Ostrově lidem k dispozici od 8 do 12 hodin, po změnách tak dojde ke zkrácení provozní doby místo čtyř hodin na dvě, a to už od 1. října. „K opatření jsme se rozhodli na základě ekonomické situace a s ohledem na menší návštěvnost této pošty. Chápeme ale, že někteří klienti mohou na poštu zajít jen o sobotách, proto došlo v Ostrově ke kompromisu,“ vysvětlil mluvčí pošty.

Trojice obžalovaných Jan Teleki (bílá košile), Petr Pávek (světle modrá košile) a Jan Štěpnička před vynesením rozsudku.
Vražda karlovarského vyhazovače: Vrchní soud nařídil nečekaně veřejné jednání

V Aši naopak řešili problémy s doručováním zásilek Českou poštou, které státní firma zrušila na konci roku 2021 a od té doby mají tuto službu na starosti doručovatelé z Chebu. Ta ale nefunguje správně. „Máme dobrou zprávu. Generální ředitel České pošty jednal osobně se starostou Aše a dohodli se na obnovení doručovatelů,“ konstatoval Vitík.

Ašský starosta Vítězslav Kokoř informaci potvrdil. „Dohodli jsme se, že se tak stane od 1. ledna,“ upřesnil starosta Kokoř a pokračoval: „Situace s doručováním není u nás stále dobrá. Zásilky nechodí nejen občanům, ale i úřadům, nebo bankám. Že lidé nemají označené zvonky a doručovatel tak nemůže najít adresu, se může stát, ale v tomto případě jde o instituce, které mají svou stálou adresu a přesto se pošta vrací odesílatelům.“ Jak starosta doplnil, město České poště nabídlo, že jí vypomůže v náboru zaměstnanců, kteří by měli být ideálně místní. A pokud ne, podmínkou by měla být znalost místopisu.

Nejistá je stále budoucnost budovy, kde doposud sídlí hlavní karlovarská pobočka na třídě T. G. Masaryka. Vedení pošty a města Karlovy Vary se už dohodlo, že se pobočka přestěhuje do prostor Městské tržnice, s čímž souhlasil i majitel této nemovitosti. Informace, že se bude historická budova pošty prodávat, stále potvrzeny ale nejsou. „V současnosti jsme vybrali 15 nemovitostí na území republiky, které budeme prodávat, o dalších dvaceti se jedná. Ani na jednom tomto seznamu hlavní karlovarská pošta není. O jejím prodeji doposud nebylo rozhodnuto,“ uzavřel mluvčí státního podniku.