Razítko s velikonočním motivem začne rozesílat pošta v Kraslicích. Pošťačkám se do rukou dostávají první psaní, která jejich pisatelé chtějí mít označená razítkem s nápisem Velikonoční pošta Kraslice.

Zatím podle vedoucí pošty Ivy Vlčkové přišlo jen několik málo pohlednic. Od příštího týdne ale pošťačky očekávají doslova nával. „Každý rok je enormní zájem. A to jak z řad sběratelů, tak veřejnosti,“ říká vedoucí. Razítko přitom putuje do koutů celého světa.

Pošťačky se připravují na tvrdou práci. Moc dobře vědí, že z razítkování mnoha kilogramů pohledů a psaní je budou bolet ruce. „Opět se vystřídáme podle sil. Razítkovat bude každý, kdo bude mít zrovna volné ruce,“ pousmála se Iva Vlčková. „Čím víc se budou blížit Velikonoce, tím bude nápor větší,“ doplnila.

Zájemci, kteří chtějí, aby jejich velikonoční přání, adresovaná přátelům nebo příbuzným, byla orazítkována speciálním velikonočním razítkem, musí psaní nebo pohlednici vložit do obálky a poslat na adresu Velikonoční pošta, 358 01 Kraslice. Velikonoční přání s vypsanými adresami, na které mají být doručena, musejí být ofrankována, což platí o obálce s adresou Kraslic, do níž se přání vloží. Pošta v Kraslicích je pak dál rozešle. Razítkovat se bude od 22. března do 9. dubna.

Jméno města Kraslice sice na první pohled naznačuje souvislost s Velikonocemi a malovanými vajíčky neboli kraslicemi. Ve skutečnosti ale název Kraslice nemá se symbolem Velikonoc nic společného. Název je totiž českým přepisem německého názvu Grasslitz, tedy palouk.

Razítko budou moci lidé v Kraslicích získat i při tradiční výstavě malovaných vajíček Kraslice v Kraslicích. Ta bude slavnostně zahájena 25. března v prostorách tamního digitálního kina. Své unikátní výtvory přivezou umělci z Asociace malířek a malířů kraslic České republiky. „Exponáty přitom budou k vidění po celý víkend,“ uvedla Jana Obstová, ředitelka Městské knihovny v Kraslicích, která je pořadatelem výstavy.