Dočasné uzavření pošty v Chlumu Svaté Maří přidělává starosti zdejším obyvatelům. Omezení služeb v jejich obci vnímají negativně a doufají, že se brzy dočkají otevření své pobočky. „Pro invalidní důchod jsem si musel zajet do sousedního Habartova. Takže je jasné, že jsem při tom hodně nadával. Jestli to takhle půjde dál, tak budu hodně naštvaný,“ zlobil se penzista Jan Kůrka. Kritikou nešetří ani další z dotázaných. „Uzavření pobočky se mi vůbec nelíbí. Komplikace to je hlavně pro důchodce, co jsou na služby pošty odkázaní. Spoje do okolních měst jsou špatné. Čekat na zpáteční autobus dvě nebo tři hodiny se nikomu nechce,“ prohlásila Anna Vaňková z Chlumu Svaté Maří.

V obci momentálně žije 296 obyvatel. Podle starosty Miroslava Hrůzy je velká část důchodového věku. „Pro nás to není lehká situace. Je pochopitelné, že se kvůli zavřené poště zlobí,“ řekl Hrůza. Současně uvedl jednu situaci z předchozích, kdy obecní úřad potřeboval odeslat dopis se smlouvami.
„V poštovním vozidle, které sem dojíždí, nemají váhu, a tak nevěděli přesně, kolik máme zaplatit. Určitou sumu jsme jim dali a peníze zpátky nám vrátili až druhý den. Takhle to přece nejde pořád dělat,“ konstatoval starosta.

Podle vedení České pošty se nyní zákazníci mohou obracet na motorizované doručovatele nebo poštu v Habartově, která zajišťuje doručování v obci. Podání zásilek – listovní a balíkové zásilky, plus základní peněžní služby lze realizovat u motorizovaných doručovatelů. Jedná se o takzvanou službu Pošta do domu. „Zákazník kontaktuje doručovatele přímo na doručovací pochůzce, vhozením zprávy do poštovní schránky nebo telefonicky prostřednictvím pošty Habartov. Zásilky lze také podat na kterékoliv poště v okolí,“ sdělila již dříve Kateřina Koubová z odboru komunikace České pošty s tím, že doručování je zajištěno stávajícím způsobem, beze změny. Nedoručené oznámené zásilky jsou ukládány na poště v Habartově.