Celoplošná deratizace města byla zahájena v Sokolově. Důvodem je zvýšený výskyt hlodavců, především potkanů. Občany o rozmístění nástrah informují cedule na stromech například v sokolovském zámeckém parku, Husových sadech či kolem soukromé akademie v bývalém Háječku. Největší výskyt hlodavců je v okolí Lobezského potoka a na sídlištích Vítězná a Michal.

„Jakékoliv hubení škůdců nemá žádný smysl, pokud se udělá jenom kanál nebo část sídliště. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli udělat to jako v jiných městech, tedy celoplošnou deratizaci Sokolova,“ uvedl sokolovský místostarosta Jaromír Dvořák.

Celá procedura potrvá zhruba jeden měsíc a bude stát kolem dvou set padesáti tisíc korun.
„Návnady se musí položit opakovaně a teprve několikátá v pořadí bude otrávená. Hubení hlodavců ve všech městských budovách a plochách bude probíhat během dubna a května,“ doplnil Dvořák s tím, že deratizace se týká i všech soukromých domů a soukromých pozemků.

Výstražné letáky zneklidnily především majitele psů či rodiče malých dětí.
„Raději si teď svého psa lépe hlídám. Mám strach, aby jed nesežral a nepošel,“ vyjádřila obavy například Marie Vondrová, která se se svým psem procházela v Husových sadech.

Zástupci sdružení, které v sokolovských ulicích plošnou deratizaci provádí, ale ujišťují, že nástrahy leží na dně děr, které jsou hluboké až půl metru. Děti ani psi se proto k nim nemohou vůbec dostat.
Plošná deratizace, která se v Sokolově koná vůbec poprvé, potrvá zhruba do konce května.