Už samotný projekt přitom bude nákladný. Město si na jeho zpracování letos vyčlenilo dva miliony korun. "Obeslali jsme asi deset firem a věříme, že se do této částky zpracování projektu vejde. Hotový by měl být zřejmě v příštím roce," uvedl Jakobec.

O zakopání potrubí, které výrazně narušuje vzhled okraje Sokolova se mluví už dlouhá léta. Náklady na jeho položení pod zem jsou ale tak vysoké, že se k realizaci nikdy nepřistoupilo. Podle současných odhadů by mohlo zakopání stát řádově 100 milionů až 200 milionů korun.

Původně se uvažovalo i o propojení stavby protipovodňového valu a zakopání potrubí se stavbou cyklostezky, která by po břehu Ohře měla vést. Nakonec se ale cyklostezka vyčlenila, aby nebyla vázaná na podstatně dražší projekt parního potrubí. Podle místostarosty Jaromíra Dvořáka město při přípravě úzce spolupracuje i s elektrárnou. "Existuje možnost, že by i ona přispěla několika miliony," uvedl Dvořák.

Vedení Sokolova původně doufalo, že by se zakopání potrubí řešilo na konci jeho životnosti. Ta se ale podle starosty Jakobec odhaduje ještě na generace. Pokud by se proto podařilo na záměr získat dotaci, mohlo by k uložení potrubí pod zem dojít už v nejbližších letech. V Sokolově by se jednalo o asi kilometrový úsek od kláštera podél Ohře až k areálu Bohemie.