Jako velmi specifické místo nazval starosta Březové Miroslav Bouda kapli svaté Maří Magdalény. Při letošní cestě na Kamenici si podle jeho slov přijdou na své nejen poutníci, ale i ostatní zájemci, kteří se pouti zúčastní.

Zdejší vyhlídka se stává vyhledávaným cílem turistů. Myšlenka pouti vznikla před třemi lety v rámci rekonstrukce kapličky. Při loňském vysvěcení kapličky se projevil obrovský zájem občanů. Podle nepotvrzených historických pramenů se podobná procesí konala již v minulosti. Pouť začne v Kostelní Bříze, která je podle starosty nástupní branou poznání okolních vsí. Zde pronese pár duchovních slov farář Jiří Majkov. „Trochu duchovna žádnému člověku neublíží,“ usmívá se Bouda. Osobně se účastnil loňského vysvěcení a pouť ke kapli jej nadchla. „Procesí vypadalo jako jedna pospolitá rodina. Zdejší krásnou vyhlídku doporučuji každému. Je vidět na Chebskou i Sokolovskou pánev, v dáli se leskne hladina Jesenice, a když je příznivé počasí, je možné zahlédnout Klínovec,“ dodal Bouda.

Pořadatelé slibují konání akce za každého počasí. Pro účastníky jsou připraveny velké stany, zajištěno občerstvení a nebudou chybět ani manželé Homolkovi, Březováček nebo hudba ve stylu country.

Zájemce z Březové odveze autobus tam i zpět. Akce začne tuto středu v 15 hodin v Kostelní Bříze