„Velkým pomocníkem při zásahu u Tisové je letecké hašení. Na místě jsou nasazeny dva vrtulníky. Stále dochází k plamennému hoření, už nyní je jasné, že likvidace bude trvat několik dní,“ informoval mluvčí krajských hasičů Martin Kasal. Požár skládky, kde jsou uložené nejen železniční pražce, ale i další podobný materiál, vypukl v pátek krátce před jednadvacátou hodinou. Na místo okamžitě vyrazili nejen profesionální hasiči, ale také dobrovolní. Vyhlášen byl třetí stupeň požárního poplachu.

V Sokolově je v neděli po celý den výjezd z chemické laboratoře z Třemošné. Měření provádí v ulicích Sokolova a okolních obcích. Z místa požáru stále stoupá sloupec kouře, žádné měření ale dosud nezjistilo žádné koncentrace nebezpečných zplodin hoření ve vzduchu. Laboratoř bude na místě až do odvolání.

Hasičům ale ztěžují práci neukáznění řidiči i lidé, co chtějí požár vidět. „Komplikací při likvidaci požáru u Tisové je chování některých obyvatel. Prosíme všechny, aby žádným způsobem neblokovali příjezdové cesty na místo požáru či například prostor u vrtulníků. Chápeme, že obyvatelé chtějí vidět co nejvíc ze zajímavého zásahu, musíme ale dbát hlavně na bezpečnost jak zasahujících, tak právě i sledujících obyvatel,“ poukázal mluvčí hasičů s tím, že přítomnost cizích lidí v blízkosti požáru či u místa, kde zasahují vrtulníky, není bezpečná. „Prosíme všechny, aby byly maximálně ohleduplní a umožnili nám bez dalších zbytečných starostí bezpečně pokračovat v zásahu.“

Skládka pražců hoří v Tisové nedaleko Sokolova, dým ohrožuje okolní obce
Požár skládky pražců v Tisové: zranění hasiči, likvidace potrvá několik dní