Celé patro starého rodinného domu v Krásně zničily včera ráno plameny. Poškozený je celý dům a podle hasičů je neobyvatelný. Majitelé ale odmítli náhradní ubytování a za každou cenu chtějí zůstat ve svém.
Starostka Krásna Lenka Sidorjaková nabídla rodině alespoň do začátku ubytování v penzionu v nedalekém Horním Slavkově. „Odmítli to. Teď už je to na nich,“ řekla starostka. Vyšetřovatel hasičů jim popsal stav vyhořelého domu a také je upozornil na to, že pokud v něm budou i nadále bydlet, berou veškeré nebezpečí na sebe.
Rodinný dům začal hořet ve středu ráno. Obyvatelé domu se plameny nejdřív pokoušeli zkrotit sami, teprve když se požár rozhořel, doběhli pro místní krásenské hasiče. Na místě zasahovali i hasiči z Horního Slavkova a ze sokolovské stanice. Přesnou příčinu vyšetřovatel zatím nestanovil, jednou z verzí je závada v elektroinstalaci.
U dvou obyvatel domu, kteří se pokoušeli požár zvládnout sami, měli policisté podezření, že se nadýchali kouře. Zavolali tak pro ně sanitku, které je také odvezla.
„Je to už podruhé, co tento dům hořel,“ zavzpomínal velitel krásenských hasičů Jan Port.