Pozemky pro rodinnou výstavbu a obytné domy chce radnice v Kynšperku nad Ohří nabídnou v místech současné zahrádkářská kolonie Třešňovka 2. Podle starosty města Reného Bolvariho je tato lokalita určena pro stavbu domů v územním plánu a další pozemky město už nabídnout nemůže. Radnice už připravuje vypovězení nájemních smluv zahrádkářům.
“V územním plánu jsou tyto pozemky asi 15 let určeny k výstavbě. Původně šlo skutečně o třešňový sad. Pak tam ale vznikly zahrádky,“ uvedl Bolvari.
Zahrádkáři nají smlouvy na dobu neurčitou s roční výpovědní lhůtou. Město jim je vypoví zřejmě od podzimu. Budou mít tedy možnost více než rok je ještě využívat. „S nájemci 29 zahrádek se chce vedení města ještě setkat a vysvětlit jim plánované kroky,“ slibuje Bolvari.
Na asi dvou hektarech pozemků by měly vzniknout řadové domy a dva nebo tři větší obytné domy. Celkem by tak mohlo vzniknout zhruba 50 nových bytů. „Nechceme pozemky rozparcelovat a nabízet jednotlivě. Spíše bychom uvítali developera, který by pozemky zasíťoval, postavil domy a nabízel je zájemcům. Jaké podmínky ale s případným zájemcem dohodneme, bude záležet na nabídkách,“ dodal Bolvari s tím, že město může do plánované zástavby vstoupít právě tím, že pozemky zasíťuje. Pak se ale zvedne i cena.
Právě proto, aby mělo město větší výběr, chce nabídku inzerovat delší dobu. Vzhledem k tomu, že zahrádky bude mít k dispozici až na podzim příštího roku, má na to dostatek času.
Možnosti rozšíření města výstavbou sice v Kynšperku existují, ale město samo mnoho možností nemá, protože pozemky v okolí z velké části vlastní restituenti. I ti ale připravují podobné zástavbové studie.