Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lidé mají zájem o stavební parcely

KARLOVARSKÝ KRAJ - Například ve Skalné už jsou pozemky, které chtěla radnice prodat během dvou let, téměř zastavěné

26.2.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/Petr Novotný

Bydlet ve vlastním domě i za cenu toho, že lidé opustí město, kde jsou zvyklí. K tomuto rozhodnutí je lákají nejen nízké ceny pozemků v menších obcích, ale hlavně to, že dávají přednost splácení vlastního domu před hrazením vysokého nájmu.

Jako o život se staví například ve Skalné. Na podzim roku 2006 začalo město prodávat stavební pozemky a už o rok později byly všechny v soukromém vlastnictví. Radnice celkem připravila 25 parcel a počítala s jejich prodejem v průběhu dvou až tří let. Také plesenská radnice v novém územním plánu počítá s novou lokalitou ke stavbě rodinných domů. V části zvané Sibiř vznikne dvacet až pětadvacet stavebních parcel.

Ještě předtím musí nechat radnice postavit kanalizaci a vodovod. „Už jsme zažádali na Ministerstvu zemědělství o částečnou dotaci na dvě přečerpávací stanice v části zvané Šneky a připravujeme žádost na operační program životního prostředí kvůli odkanalizování a vodovodu ve zbytku Plesné,“ poznamenal před časem starosta Plesné Miloslav Pospíšil. Kanalizace a vodovod totiž povedou až na Sibiř, což bude výhodné i pro zájemce o koupi stavebních parcel.

„Já bych z Chebu nešla,“ řekla rázně Ivana Lukáčová. „Jsem asi rozmazlená, ale neumím si představit, že bych musela denně dojíždět do práce několik kilometrů. A v malých městech se pořádně nedá nikam zajít, zahrádka a podobné zábavy nejsou nic pro mě,“ přiznala.
Jako téměř všemu, ani stavebnímu materiálu se nevyhne zdražování. Většinou se budou ceny zvyšovat od března, u něčeho však už došlo ke zdražení v lednu.

Za zdražení může růst cen energií, pohonných hmot a výrobních surovin. Ceny táhne nahoru také velký zájem o stavění, ale poptávka nahrává konkurenčnímu boji, který ceny zase o něco zmírňuje.
Pokud se chystáte na jaře stavět či rekonstruovat, rozhodně neprohloupíte, když se předzásobíte už teď. Cement, zdící směsi nebo izolace je třeba uskladnit v suchu, pevné materiály a písek mohou zůstat venku, ale je dobré materiál přikrýt proti sněhu a dešti.

A jaká je situace na Sokolovsku? Například v Královském Poříčí se snaží změnou územního plánu zajistit další parcely pro výstavbu rodinných domů.
„Stávající obytná zóna je už zcela zaplněná. Během posledních let tu vyrostlo 27 nových domů,“ sdělil starosta Královského Poříčí Ivan Stefan. „V nové lokalitě bychom chtěli vytvořit zhruba 20 stavebních parcel,“ doplnil starosta.

26.2.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Záběr z kamery vozidla

Tasili zbraň. A tajní policisté jsou teď proto trestně stíhaní

Karlovarský pilot Petr Kopfstein z Team Spielberg skončil v celkovém pořadí Red Bull Air race Masters Class na pátém místě.

Red Bull Air Race: Karlovarský pilot Kopfstein v Masters Class v TOP5

Naši prvňáci už ve středu v Sokolovském deníku, představíme 1. B ze ZŠ Březová

Sokolovsko - Ve středu 18. října najdete v Sokolovském deníku prvňáky 1. B ze ZŠ Březová.

Americký spisovatel Robert Fulghum přijede i do Chodova

Chodov – Americký spisovatel Robert Fulghum se opět vrátil do Česka a s projektem Listování se vydal na turné po republice.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Sportovat bude celé město, mladí i staří

Sokolov – Děti z mateřinek, školáci i senioři. Ty všechny má rozpohybovat týdenní sportovní akce, kterou pořádá Městský dům kultury v Sokolově.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení