Máme zaručené zprávy, že se na hradě a v jeho okolí bude pohybovat větší množství strašidel, která budou děsit kolemjdoucí. Naštěstí jen během 18. ročníku Hartenberského strašení, které se tu chystá.

„Letos jsme plnoletí,“ hrdě upozorňuje na již 18. ročník akce jedna z pořadatelek Martina Vavřínová. A má být na co hrdá, původně malá obecní akce, kterou pořádali Hartenberští s obcí Josefov, narostla postupně do obřích rozměrů, vloni vyrazilo na trať na 1400 odvážlivců.

„V předprodeji je již prodáno 500 dospělých a podobně dětských,“ hlásí Vavřínová. Upozorňuje tím na velmi důležitou věc. Je lepší na strašení zakoupit vstupenky v předprodejích. Ty jsou totiž číslované a podle čísel pak vyráží účastníci na trať. Kdo přijde bez vstupenky, o strašidla nepřijde, ale už teď je jisté, že dřív než po sedmé večerní na start chodit nemusí. Předprodej vstupenek je v Sokolovském infocentru a přímo v Hřebenech.

Odvážlivce i letos čekají dvě trasy, první, úvodní, pohádkovější okruh bude pro ty nejmenší hrdiny a pak klasický velký okruh, plný adrenalinu i legrace, pro další odvážlivce. První stateční na trasu vyrážejí v 17 hodin, podle pořadí na vstupenkách.

Start je na hřišti za školou v Hřebenech, kde je připravený i doprovodný program, který zpříjemní čekání. Chybět nebudou stánky, občerstvení, hudba, soutěže. „Trasa povede z hřiště, lesem, k hradu, do lesa, přes hrad zpět, lesem, přes cikánský čarodějnický dvůr a zpět ke škole,“ popsala pořadatelka. Klasický okruh je zhruba hodinový, pohádkový pak na 30 až 40 minut.

„Namastěte tedy pomalu a jistě svaly a nezapomeňte se pořádně obléci, budeme vás zahřívat čajem a svařákem,“ vzkazuje Vavřínová. Straší se totiž za jakéhokoli počasí. Jen pejsky a kočárky nechte raději doma.
„A stále je otevřena výzva, že i další strašidla najdou uplatnění,“ doplnila. Podrobné informace najdete na facebookovém profilu hradu Hartenberg.

Hartenberské strašení7.10. od 17 hod.
Předprodej: Sokolovské infocentrum a Hřebeny