„Jeden z letitých problémů jsou zbývající nízké objekty na Vítězné, které byly v minulosti součástí kasáren. V současné době již komunikujeme s firmou, která by tyto objekty zbourala,“ říká starosta Sokolova Jan Picka. V dubnu město schválilo výpověď dosavadním nájemníkům objektů. Výpovědi jsou dvou až tříměsíční. „Jakmile tyto doběhnou, chceme do míst poslat firmu s bourací technikou. Jde o čtyři takzvaně papírové objekty, takže demolice by mohla být rychlá. Počítáme, že do měsíce by mohlo být hotovo,“ dodal Picka.

Nájemce výpověď nepřekvapila. „O demolici se mluví celé roky a teď přišla doopravdy výpověď. Překvapen nejsem,“ říká jeden z nájemců. Po demolici chce město lokalitu zasíťovat a připravit tam parcely pro rodinné domy. Jde o jedno z posledních míst blízko centra, kde jsou pozemky k dispozici a v rovině.

Sokolov trpí tím, že má nedostatek rodinných a řadových domků. Město se zhruba 24 tisíci obyvateli se může rozvíjet směrem na Hruškovou a Novinu. Chybí tam však inženýrské sítě a jejich natažení bude nákladné.