Město Sokolov změnilo provozovatele koupaliště. Namísto dosavadní firmy Makroinvest ho bude provozovat městská organizace Sokolovská bytová. Vedení této firmy také požádalo město o výjimku. Pokud chce stihnout letošní sezonu, čeká ho řada technických úprav zázemí a dalších věcí potřebných pro provozování koupaliště. Výjimka spočívá v tom, že ne vše projde E-Zakem. Týká se drobnějších prací či zakázek kolem, ne hlavní rekonstrukce plovárny, včetně nerezové vany. Tu provádí firma Metrostav. 

E-Zak je elektronický systém zadávání veřejných zakázek. Systém je určen zadavatelům, kteří jsou při zadávání veřejných zakázek vázáni zákonnými postupy o veřejných zakázkách. „V rámci dodržování zásad transparentnosti, rovného zacházení a zákazu diskriminace využívá město tento nástroj i pro zadávání zakázek malého rozsahu," řekla mluvčí sokolovské radnice Dagmar Mašková. Sokolovská bytová by při zadání všech zakázek do tohoto systému nestihla letošní sezonu. Lidé by tak museli na novou městskou plovárnu čekat další rok.

„Výjimku jsme schválili. Plno věcí si bude Sokolovská bytová dělat na koupališti i sama," potvrdil starosta Sokolova Jan Picka. Plovárna přejde pod Sokolovskou bytovou od letošní sezony. Město tak chce předejít případným možným komplikacím při provozování soukromým subjektem. Na opravu totiž dorazila evropská dotace ve výši 43 milionů korun a její podmínky jsou velmi přísné. Město se obává takzvané veřejné podpory, a tím pádem případných sankcí včetně vracení dotace.

Plovárna byla zavřená už loňskou sezonu. Prochází totiž zásadní rekonstrukcí. Z koupaliště zcela zmizely dva původní betonové bazény, které se už rozpadaly. Místo nich se udělá jedna nová nerezová vana, kulatá, členitá, s novými atrakcemi.

Pokud by nevyšla dotace, byl by to pro město problém. Muselo by opravy platit ze svého, nebo v krajním případě koupaliště zavřít. Vedení Sokolova již od začátku slibovalo, že plovárnu chce udržet v provozu.

Nový pn„Pokud dostanou návštěvníci zbrusu nové koupání včetně atrakcí, jednu sezonu bez městské plovárny oželím. Dvě už by mi vadily. Navíc je tu vodní nádrž na Michalu, takže by se lidé mohli naučit chodit jinam," myslí si Markéta Šnajdrová ze Sokolova.