Jde o jednu z posledních částí města, která byla zanedbaná a lidé se zde báli večer chodit. Přitom jde o nejkratší spojnici z centra na sídliště Michal. Pod kopcem vedoucí silnici totiž chybí chodník. Práce probíhají na téměř 25 tisících metrech čtverečních.

„Jde o část Sokolova, která se výrazně zprůhlednila. Dříve tam byl hustý porost, převážně náletové dřeviny. Byla to část města, kterou Sokolováci nemohli k ničemu využívat, byl to takový sokolovský prales,“ řekl starosta Sokolova Jan Picka.

Městu pomohla v realizaci dotace. Následné využití bude oddychová část města s cestičkami a lavičkami. Ve druhé části se bude směřovat spíše ke sportovnímu vyžití, jakým je sáňkování či bobování. Jde totiž o jeden z mála severních svahů ve městě. Sníh se zde drží déle a dřív narození si jistě vybaví zimní radovánky, které zde prožili. Město chce zajistit i bezpečnost dětí.

Nový pohled se naskytl i návštěvníkům rozhledny, kteří už od jejího úpatí vidí věci dříve skryté. To samé platí o návštěvnících města, kteří jen projíždějí a nově si mohou rozhledny všimnout z nedaleké silnice. Když ji navštíví, naskytne se jim nevšední pohled, který nabízí jen málo rozhleden. Mohou totiž vidět lom Jiří a obří rypadla nedaleko od nich. Při dobrém počasí pak další rozhlednu na Klínovci či velkou část Sokolova. Práce mají skončit tento měsíc. Celkové náklady jsou necelých 3,5 milionu korun.