„Konečně se nám to podařilo. Ke kapli bude lepší a důstojnější přístup,“ raduje se duchovní správce Pravoslavné obce v Sokolově z kladně vyřízení žádosti o vymezení volného místa u vchodu do chrámu Nejsvětější Trojice v ulici Komenského. Hlavní slovo v celé záležitosti mělo okresní ředitelství sokolovské policie. To minulý rok požadavek církve zamítlo. Po předložení přepracované žádosti už ale nemělo námitek.

„Musím policistům poděkovat, za jejich vřelý přístup. Ochotně mi poradili co a jak mám udělat, abychom dosáhli svého cíle,“ řekl Kulakov na adresu policie.
A proč o dopravní omezení před kaplí církev usilovala? Hlavním podnětem je parkování vozidel před památkou. „Ke vchodu vede chodník, ale ten záhy končí u silnice, kde neustále stojí automobily. A je velice nedůstojné, aby je staří lidé museli obcházet, když jsou na bohoslužbu,“ argumentuje duchovní.
Nyní už má církev v rukou oficiální nařízení, které jasně vymezuje volný vstup. „Před vchodem do kaple bude vyznačená žlutá klikatá čára, a to v délce tři metry,“ uvedl v písemném vyjádření Miroslav Živnůstek z Okresního ředitelství Dopravního inspektorátu Policie České republiky v Sokolově.

Parkování vozidel u památky se církvi nelíbí i z dalších důvodů. „Dopravní situace je tady dost komplikovaná. Zaparkovaná vozidla brání autobusům, aby se u zastávky mohly bezpečně otočit,“ myslí si Kulakov.