Že je o ně velký zájem, dokládá i to, že jsou v těchto dnech již zcela naplněné, jen sokolovský DDM nabízí ještě pár volných míst na první týden v červenci.

„Jako dítě jsem jezdila na tábory pravidelně,“ zavzpomínala maminka devítileté Karolíny Petra.

„Dcera ale nechce. Příměstské tábory jsou tak pro nás řešením, protože ji v týdnu nechci nechávat doma samotnou. A vloni se jí tam moc líbilo,“ poznamenala. Důvody mohou být i finanční. „To je fakt, pobytové tábory na dva až tři týdny mě vyjdou podstatně dráž,“ potvrdila.

„V létě pořádáme deset příměstských táborů, každý týden jeden. Děti tu jsou od 7 do 17 hodin. Pokud rodič potřebuje dřív, domluvíme se individuálně,“ upřesnila ředitelka Domu dětí a mládeže Sokolov Iva Ondrejková. Zájemci si vybírají podle určitého zaměření. To se vesměs nemění, protože se u dětí setkalo s velkým zájmem, program je ale samozřejmě každý rok jiný. Táborníci vyrážejí na výlety, vyrábějí, sportují, soutěží. Věnují se jim zkušení pedagogičtí pracovníci přímo z domu dětí, popřípadě externisté.

Příměstské tábory jsou pětidenní, s výjimkou toho prvního. Má název Po zvonění a vzhledem k červencovým svátkům je pouze na tři dny.

„Vloni jsme zkusili nabídnout i ty dva sváteční dny. Rodiče ale mají povětšinou volno, takže přišlo jen málo dětí,“ vysvětlila ředitelka.

Kapacita každého tábora je 40 dětí. Ta je v současné době již naplněná, právě s výjimkou tábora ve dnech 2. až 4. července, ten ještě nabízí několik volných míst. Příměstské tábory nejsou zapovězeny ani dětem s handicapem či jiným omezením.

Docházejí sem děti školou povinné, jeden z táborů je ale věnován i předškolákům. Pokud rodiče chtějí své dítko na tábor umístit, je dobré se podle slov ředitelky začít starat už koncem ledna. Pak se jednotlivé tábory začínají velmi rychle plnit.
Děti si často volí stejný tábor, na kterém už byly. Jsou nadšené připraveným programem i vedoucími, kteří se jim věnují.
Důkazem toho byly odpovědi v loňských dotaznících. Zúčastnil by ses znovu? Tisíckrát ANO! „Tábory se konají s finanční podporou města Sokolov,“ doplnila ředitelka Ondrejková.

Od 16. do 20. července pořádá příměstský tábor zaměřený na florbal i Dům dětí a mládeže Bludiště Chodov.