Sražení 13letého chlapce dodávkou, k němuž došlo v Citicích na Sokolovsku tento týden, přineslo do obce spekulace nad zdejším přechodem. Někteří obyvatelé totiž tvrdí, že přechod je sám o sobě nebezpečný, tak se mu raději vyhnou. Místo je prý pro vozidla nepřehledné a chodce nemusí vidět.

„Přechod je na nebezpečném místě, většina lidí si raději zkrátí cestu mezi autobusovými zastávkami. Myslím si, že by měl být lépe viditelný, nebo výrazněji označený. Nehoda, která se tady stala, s přechodem přímo nesouvisí, ale poukázala na to, co se může stát, když chodí lidé raději okolo a nepoužívají ho. Každý všední den přitom z místa odjíždí do školy desítky dětí, myslím si, že by bylo dobré více okolí zastávky ohlídat," myslí si místní obyvatelka, která si přála zůstat v anonymitě.

Vážná nehoda prý v obci nenechala nikoho chladným, starosta obce přislíbil v lokalitě lepší zabezpečení. „Mě osobně tato událost také zasáhla a je mi velmi líto, že k ní došlo, chlapec by nyní měl být už v pořádku. Nehoda se stala proto, že děti spěchaly na autobus, myslím si, že s přechodem to opravdu nesouvisí. Nicméně mohu potvrdit, že uděláme vše pro to, aby i zdejší přechod byl bezpečnější a lidé ho používali, jak mají. Na místě je už dlouhá léta a pravdou je, že viditelnost je na hraně. Chápu, že z něj někteří nemají dobrý pocit. Plánujeme proto nastavit rozpočet na příští rok tak, abychom mohli přechod zvýraznit nebo osvětlit. Je v našem zájmu udělat vše pro to, aby se lidé v obci nebáli," podotkl starosta Citic Josef Sháněl. Dopravní policie zatím bezpečnost místa neprověřovala. Podle posledních statistik došlo u autobusové zastávky k první takové události a nebylo potřeba podniknout nějaké opatření. Bezpečnost přechodu prý prověří. K. Čurlinová