První školní den v tomto roce bylo možné vidět zvýšený dozor státní a městské policie u přechodů, které sousedí se základními školami. Občanské sdružení Společně k bezpečí chce takto v Sokolově a Chodově vyslat k vytipovaným přechodům dobrovolníky, kteří by dohlíželi na bezpečí školáků. Policie projekt vítá.

„Pro nás je to zajímavé, nemuseli bychom ráno tříštit síly strážníků,“ uvedl starosta Chodova Josef Hora.V Sokolově mají zkušenosti z minulého roku, kdy na přechodech pomáhalo osm dobrovolníků. „Letos nám zbyli pouze tři. Ostatním nastává ve škole poslední rok studia a chtějí se soustředit na závěrečnou zkoušku. Prostřednictvím kantorů se snažíme oslovit nejen další studenty, ale i jejich rodiče,“ řekla místopředsedkyně sdružení Kateřina Pospíšilová. Jak dále dodala, rizikové přechody pro chodce vytipuje společně s policií. Naše sdružení obstará vybavení a proškolení dobrovolníků.

Samozřejmostí je pojištění osob. Nejedná se o placenou práci, nýbrž zcela dobrovolnou. „Dobrovolníkům musí být minimálně osmnáct let a nesmí mít záznam v rejstříku trestů. Pokud jste na rodičovské dovolené, bez práce, v důchodu, studujete nebo prostě máte jen pár hodin týdně, které chcete věnovat prospěšné činnosti, jste vítáni,“ uvádí mluvčí sokolovské policie Andrea Kávová s tím, že dobrovolníci se mohou hlásit na info@spolecnekbezpeci.cz, nebo telefonicky na čísle 974 376 207 či 602 765 882.