Prozatímní řešení křižovatky v Gagarinově ulici v Sokolově bude prý brzy minulostí. Slíbila to sokolovská radnice spolu s technickými službami. Na nebezpečný přechod pro chodce, který je v těsné blízkosti osmé základní školy v Křižíkově ulici, upozorňovali vedení školy rodiče žáků.

„Dostali jsme od rodičů petici, ve které na situaci upozorňovali,“ potvrdil ředitel 8. ZŠ Vladimír Vlček. Jak upřesnil, vedení školy kontaktovalo radnici a městskou policii. Problém je v tom, že když vstoupí zvláště malé děti do vozovky vedle ulice Závodu míru, nemají přes živý plot, který je na soukromém pozemku, šanci vidět přijíždějící automobil. Zrovna tak řidič vozidla, který přijíždí z Gagarinovy ulice, nemůže za zelení vidět školáky. Jednou z možných variant byla změna křižovatky, což se také provizorně stalo. Dopravní značka uzavřela jednu odbočku v křižovatce, takže řidiči mohou jet pouze rovně. „Situace se tím výrazně zlepšila, ale doufám, že to není konečné řešení,“ dodal Vlček.

Rodiče prý mohou být klidní. „Na křižovatce dojde ke změně, bude se předělávat,“ řekl Karel Merxbauer z odboru dopravně správních agend. Kdy k tomu dojde, upřesnilo vedení Sokolovských technických služeb. „Uzavření jedné odbočky na křižovatce situaci výrazně zlepšilo a problém už tam prakticky není,“ konstatoval jednatel SOTES Pavel Dlouhý. Jak pokračoval, do měsíce se pracovníci technických služeb takzvaně vrhnou i na tuto křižovatku. Zmizí prý právě zaslepená ulice, přesune se sloup veřejného osvětlení a přechod pro chodce bude nově nasvícen. „V současné době provádíme opravy výtluků na komunikacích ve městě,“ dodal Dlouhý. Ty jsou po uplynulé zimě v katastrofálním stavu. Může za to prý již bídný stav vozovek.

Rodiče školáků zprávu vítají. „Doprovázím syna do první třídy a přechod byl opravdu nebezpečný. Samotného bych ho nepustil,“ řekl jeden z rodičů. Odbor správy majetku se problematikou bezpečnosti přechodů pro chodce zabývá, postupně jsou zahrnovány do plánu na každý rok další přechody v závislosti na finančních možnostech města.