Další krok k bezpečnosti na silnicích učinili sokolovští radní. Obyvatelům města začaly sloužit další dva osvětlené přechody. Jeden z nich je u sokolovské polikliniky a druhý u integrované střední školy.

„Světelné rámy jsou napojeny na veřejné osvětlení. Za snížené viditelnosti si je chodci rozsvítí. Tím dají signál řidičům, že se na přechodu něco děje,“ vysvětluje princip světelných rámů starosta města Karel Jakobec. „Nemá smysl, aby přechod svítil pořád. V okolí je umělé osvětlení a to by s přechodem splynulo. Navíc šetříme elektrickou energii,“ doplnil starosta. „Zatím máme ve městě dvě taková zařízení zkušebně. Uvidíme, jak se osvědčí, a poté bychom pořídili další,“ dodal.

Instalaci a pořízení světelných rámů zajišťovaly Sokolovské technické služby, které zvítězily ve výběrovém řízení. „Celkem stály oba přechody 372 tisíc,“ uvedl ředitel společnosti Pavel Dlouhý.

Jako raritu hodnotí toto zařízení Václav Ircing ze sdružení Besip. „Sokolov je opravdu průkopníkem, co se týče bezpečnosti chodců na přechodech. Kromě světelných rámů má ještě blikající přechody pro chodce a přechody značené výstražnými trojúhelníky,“ řekl Ircing.