Děti ze sokolovských mateřinek měly jedinečnou možnost. Mohly se totiž podívat, jak velký může být svět školy, která hostí mnohdy jejich sourozence, sousedy nebo velké kamarády. Integrovaná střední škola technická a ekonomická Sokolov totiž otevřela své prostory i předškolákům.

Stalo se tak při dni otevřených dveří. „Záměrem hostitele bylo ukázat a vysvětlit malým obyvatelům města, co je to za velký bílý dům, který teď stojí uprostřed Sokolova," sdělil ředitel školy Pavel Janus. Z jejich pohledů bylo vidět, že je to pro ně opravdu něco nového. Nenašli tu hračky, postýlky ani desítky malých umyvadel.

„Našli tu velké chodby, spousty světel, pomůcky z říše neznáma, kdy s výkladem matematiků a fyziků zakládali svůj přirozený vztah k technice a dětskému vnímání světa," konstatoval Janus. Jak dodal, škola a nová budova jsou připraveny dát odpovědi na otázky, které si lidé pokládají, když zvolňují svůj krok při chůzi kolem nové a ojedinělé stavby uprostřed Sokolova.

Nová sedmipatrová dominanta Sokolova, která pojme 750 žáků, nabízí 18 prostorných učeben, laboratoř fyziky a chemie či dvě učebny výpočetní techniky. Všechny disponují nejmodernějšími vzdělávacími technologiemi. Kdo chce, může se přijít přesvědčit 23. a 24. listopadu.