Byly by to vhodné prostory pro místní základní uměleckou školu, říkají jedni. Proč sem stěhovat uměleckou školu, když má v Lokti v prostorách střední průmyslové školy vzniknout hudební konzervatoř, oponují druzí. Ať se vrátí původní využití. Zakonzervujte to a přemýšlejte o dalším využití. Názorů je hodně.

„Je v plánu přemístit základní uměleckou školu ze stávajícího objektu ve Sportovní ulici do části objektu Dvorany s tím, že zůstane zachovaný sál a některé prostory k původnímu využití,“ potvrdil starosta města Petr Adamec. Pro jednotlivé obory zušky by se daly po drobných stavebních úpravách využít prostory původně plánované jako klubovny a kanceláře. Přemístěním umělecké školy by podle starosty došlo k oživení města, u Dvorany je základní škola, což má své výhody. „A prostory ve Sportovní ulici by se tak uvolnily například pro zájmovou činnost, která se do Dvorany nehodí,“ doplnil.

Nové nádoby na bioodpad v Sokolově.
Lidé špatně třídí biologický odpad

Připravovaný záměr vítá i ředitel zušky Jan Zapf. „Výhoda celková je, že zuška působí jak ve Slavkově, tak v Krásně a Lokti. Má dost žáků, je to ekonomicky schopný subjekt. Myslím, že bychom objekt využili,“ je přesvědčený. A svá slova dokládá i příkladem ze Slavkova, kdy zuška oživila rekonstruovaný objekt Pluhova domu. „Pořádáme tu i divadla, koncerty, soutěže a řadu akcí pro veřejnost. A v podobném duchu chceme dělat i akce v Lokti,“ uvedl. A vedou ho i praktické důvody. Jak se postupně podařilo zvýšit kapacitu školy, stává se, že ve Sportovce v jedné třídě učí až tři kantoři.

Přemístění zušky ale nemá jen příznivce. „Nepovažuji ten nápad za šťastný. Není to nyní nutné. Z krajského zastupitelstva je schválený záměr založit v Lokti hudební konzervatoř a udržet tak tady střední školství. Když bude třeba hudební zkušebna klavíru, proč má být jedna ve Dvoraně a jedna vedle na náměstí?“ ptá se zastupitel Petr Zahradníček. Doporučuje tak nic neuspěchat, nejpozději v červnu by se mělo rozhodnout, jestli konzervatoř v Lokti bude.

APINA je opravdový šampion a šikovný canisterapeut v sokolovské nemocnici. Cvičí ji Zuzana Nosková, která pracuje na transfuzním oddělení.
Psi jsou terapií pro pacienty, Apina je opravdový šampion

„Moc dobrý nápad to není. Když tady chtějí udělat hudební školu, proč to nespojit v jednom?“ myslí si i Lokeťák Miloš Rybař. Ten pamatuje Dvoranu v dobách největší slávy. „Dole bylo loutkové divadlo, měli jsme tam klubovnu jako Roháči, byla tam fotokomora pro všechny. Konaly se tu koncerty, zábavy, plesy, Kotlíky. Dvorana by si měla na sebe vydělat, což asi v případě zušky nebude,“ domnívá se.

Při veřejné debatě zaznívaly různé názory, například i ten, zakonzervovat budovu a popřemýšlet dál o jejím využití.

Strážníci prohledávali pískoviště.
Hřiště pod dohledem, strážníci našli jehlu