Zlepšit podmínky pro výuku žáků si vzala za cíl Základní škola ve Školní ulici v Horním Slavkově. Získala grant z Fondu na přípravu projektu ve Finančním mechanizmu EHP a Norska na zpracování individuálního projektu a studie proveditelnosti.
„Bylo podáno 592 žádostí na poskytnutí grantu na přípravu projektů a z toho jich bylo kladně vyřízeno jen 43,“ uvedla ředitelka školy Anna Raiskupová. Technická dokumentace a a studie proveditelnosti budou pak součástí žádosti o individuální projekt. „Chtěli bychom zlepšit podmínky pro environmentální vyučování, vybudovat zimní zahradu či učebnu v přírodě,“ řekla ředitelka.


Škola má také v plánu vybudovat keramickou dílnu, studovnu s přístupem k internetu a zlepšit ve škole podmínky pro žáky. „Chceme zlepšit i podmínky pro výuku tělesné výchovy. Týká se to vybudování víceúčelového hřiště a modernizace tělocvičen a jejich zázemí,“ tvrdí ředitelka. Podle ní je rekonstrukce tělocvičen nutná. „Pokud by se nám nepodařilo získat grant, museli bychom řešit rekonstrukci tělocvičen se zřizovatelem,“ podotkla Raiskupová.
Celkové náklady na zkvalitnění výuky by měly činit zhruba 8,5 milionu. Na základě posouzení technického stavu je ale možné, že se předpokládaná částka zvýší.