Vypadá to, že leitmotivem volební kampaně obou prezidentských kandidátů v Karlovarském kraji je hudba. Ale to je vše. S Milošem Zemanem se v rytmu tónů setkáte pouze ve dne, zatímco s Karlem Schwarzenbergem si ji užijete v noci. A rozdíly jsou i další.

Melodie za Miloše Zemana uslyšíte sice všude, ovšem pouze reprodukovaně. Zatímco Karel Schwarzenberg to vzal v živém přenosu.

Podle Josefa Kvasničky, předsedy krajské organizace Strany Práv Občanů Zemanovci, jde o kampaň pod širým nebem. Je limitována penězi a věnují se jí dobrovolníci. „Stejně jako naše hostesky, i já s autem a logem našeho kandidáta objíždím region. Z amplionu před hypermarkety i jinde zní hudba a lidem rozdáváme plakáty a naše volební materiály. Kdo chce cokoliv vědět, odpovíme. Té dobrovolnosti a entuziasmu si velmi cením," uvedl. Kvasnička zdůraznil, že obě strany mají velmi dobré a vyrovnané kandidáty. „Já ale říkám, dejte vše na misky vah a zamyslete se, kdo je přínosem pro Českou republiku. A jako Zemanovec dodávám: Volte Zemana. Prezidentem prostě může být jen jeden."

Hudební akci na podporu Karla Schwarzenberga si užijete již dnes od 19:00 hodin v karlovarském Cafe In se šansoniérkou Ester Kočičkovou a novinářem Tomášem Klvaňou. A mluvené slovo bude pokračovat v restauraci Ventura Pub ve čtvrtek 24. ledna. Od 19 hodin zde o důvodech své podpory Karla Schwarzenberga promluví a budou diskutovat Dan Bárta, Matěj Ruppert, Helena Třeštíková a primátor Petr Kulhánek.

Další koncert se koná ve středu 23. ledna v sokolovské Alfě. Tady vystoupí Blahobeat, Petr Gardner, Levoruký Eda a B.G.F. „Zorganizovali jsme to narychlo, ale všichni tak nějak cítíme, že musíme podpořit knížete v jeho boji o Hrad. Chceme věřit, že nejenom Karlovy Vary, ale i Sokolov můžou být Schwarzenbergovy," řekl iniciátor koncertu a loketský radní Petr Zahradníček. Narážel tak na fakt, že v prvním kole prezidentských voleb sice kníže vyhrál v Karlových Varech i v Lokti, ale v Sokolově byl až čtvrtý. Program začíná od 19:00 hodin.