Město Březová má v letošním roce smělé plány, co vylepšit. Nezapomíná však ani na šest přidružených vesniček, kde slibuje zainvestovat do silnic, parkovišť, osvětlení, ale i do pohostinství.

Kamenice je oblíbeným výletním místem nejen Březováků. Radnice vnímá nebývalý zájem široké veřejnosti o znovuobnovení provozu takzvaného vycházkového pohostinství v této vesničce. „Na řešení již řadu měsíců pracujeme a věřím, že v roce 2015 se věc výrazně posune a občané se v dohledné době opět budou moci na svých procházkách zastavit na nějaké občerstvovací zastávce," slíbil starosta Březové Miroslav Bouda. V kamenické lokalitě plánuje Březová také některé pozemkové úpravy a bude usilovat o scelování či směnu některých pozemků s cílem zajistit turistickou a cykloturistickou přístupnost z Kamenice na Rovnou, Lobzy či Kostelní Břízu.

„Řešení pozemkových záležitostí plánujeme také v Kostelní Bříze, kde bychom rádi získali od státu do majetku města náves, kde jsme v minulém roce vystavěli odpočinkovou pergolu pro místní i výletníky. V Kostelní Bříze nás také čeká rekonstrukce veřejného osvětlení či zřízení přístupové cesty pro pěší od stávajícího parkoviště do centra obce," upřesnil starosta. Slíbil i nadále podporovat nadaci, která má za cíl záchranu tamního kostela.

V Arnoltově čeká řešení majetkoprávních vztahů u některých pozemků, zejména mezi stávajícími rodinnými domy. Ty by radnice ráda odkoupila od soukromého majitele a poskytla je k užívání místním obyvatelům.

V Černém Mlýně se bude pokračovat v prodloužení chodníků a budou se hledat dotační možnosti pro výstavbu kanalizace a ČOV. Snahou bude zvýšit turistickou návštěvnost všech přidružených vesniček i zaniklých vsí v rámci stejnojmenného projektu. Zájem veřejnosti o tyto lokality je podle radních velký.