Od 13. do 18. hodiny si budete v bazárku v zahradě tamního kulturního domu moci pořídit knihy, porcelán, hračky, šperky, oblečení, obuv, CD, DVD nebo propagační kočičí zboží. Tím přispějete na krmivo, veterinární výdaje a dostavbu samotného útulku.

„Útulků pro kočky je velmi málo, počet koček na ulici, které čekají na pomoc, bohužel několikanásobně převyšuje kapacitu útulků. Proto jsou útulky přeplněné a jejich náklady na provoz jsou velmi vysoké. Potřebujeme každou korunu a hledáme možnosti, jakým způsobem potřebné peníze získat. Kraslický útulek je mimo jiné možné podpořit nákupem v podstatě čehokoliv, co Benefiční bazar nabídne. A chybět nebudou ani nové předměty vyráběné dobrovolníky přímo pro útulek,“ řekla provozovatelka kočičího útulku Konec toulání Alexandra Jančová.

„Kdo má doma přebytečné věci, které jsou pěkné, čisté a prodejné, a rád by, aby ještě pomohly, může nám je věnovat a přinést je přímo v den bazárku na místo konání od 9 do 12 hodin“ dodala. Na místo je také možné přinést krmení, stelivo a další potřebné věci pro kočičky.

Útulek se stará o více než sto koček. Má svoje zázemí již několik let rozestavěné, protože chybí finance.