Jako jediná mohla pozastavit usnesení rady města ohledně ukončení provozu městské školky v ulici Krále Jiřího. Ona to ale neudělala, i když na to měla právo. Nyní se přiznala, že se právě kvůli této mateřince bojí o svůj post. O kom je řeč? O karlovarské primátorce Veronice Vlkové (ODS).

Ta se totiž v pondělí setkala s jednou maminkou, jejíž dítě navštěvuje zmiňovanou školku. Ivana Al Khaled chtěla primátorku přesvědčit, proč by měla radnice městskou školku zachovat. Schůzky se účastnil i opoziční zastupitel Petr Kulhánek (KOA), který Vlkové zároveň předal podnět k pozastavení rozhodnutí rady města.

Primátorka mamince Al Khaled vysvětlovala, proč nemůže usnesení rady pozastavit. A měla říci i větu v tomto duchu: „Vy si myslíte, že já to udělám? Pak mě ale zastupitelstvo na nejbližším jednání odvolá a pak místo mě nastoupí Keřka. Myslíte si, že to bude pro město lepší?“

Že primátorka Vlková pronesla výrok v tomto duchu, potvrdil i Kulhánek.
Primátorka Vlková na to reagovala, že došlo opět k nedorozumění. „Uvedené věty jsem opravdu takto nevypustila z úst. Pokud se nad nimi zamyslíte, tak ony ani v celém kontextu nedávají smysl. Nikdy bych takto nemluvila,“ poznamenala Vlková.

Náměstek Petr Keřka (ODS) redakci nejdříve přes SMS vzkázal: „Takovéto blbosti od vašich prazdrojů nebudu nijak komentovat.“ Když mu redakce odepsala, že informaci potvrdili dva lidé, zareagoval: „Tak v tom případě se chci stát starostou New Yorku.“