Jde především o budovu bývalé 4. ZŠ, parkování v celém městě či vybydlené domy nad kinem Alfa. Mezi dalšími jsou budoucnost MHD, rozbité ulice nebo zázemí sportovců.

Některé větší investiční akce Sokolov v loňském roce pozastavil v obavách z vyměření platebního výměru kvůli pochybení ve výběrovém řízení na opravu střechy zimního stadionu. Městu původně hrozila pokuta až 240 milionů korun, což by značně ovlivnilo hospodaření na několik let. Nakonec ale Sokolov musel zaplatit jen 25 milionů korun.

„Návrhy dávaly koaliční strany i opozice. Priority jsme dali do tabulky. Chceme vykoupit zdevastované domy, zbourat bývalou školu a vyřešit parkování. Nechybí zde ani kanalizace a vodovod v lokalitě Hrušková, lokalita bývalého depa nádraží či šatny a zázemí v areálu Baníku. Řešíme i nevyužité objekty, zeleň ve městě, ale například i bezbariérovost základních a mateřských škol," řekla místostarostka Sokolova Renata Oulehlová.

Sokolov rozjel žádosti o dotaci či má projekty, kde jsou již peníze na realizaci nebo na projektovou dokumentaci. Například ulice J.K. Tyla a Chelčického nejsou odkanalizované. U prvně jmenované, kvůli odkladům, se musí například aktualizovat stavební povolení, které je poměrně staré. Ve druhém případě je již vybrán dodavatel a Chelčického ulice bude letos udělána. V rozpočtu jsou i menší projekty, které v tabulce nejsou.