Moderní přístavba má tři patra a podkroví, každé patro je propojené se stávající budovou a sloučením obou podkroví vznikly obrovské půdní prostory.
Praktickou novinkou je spojení školy s blízkou jídelnou a družinou, kam se žáci nyní dostanou suchou nohou. Objekt je bezbariérový, s výtahem, a nabízí pět kabinetů plus dalších devět tříd, kde může usednout zhruba 270 žáků. Celá škola jich pak pojme na 550.

„Naplnili jsme tak náš cíl, kdy jsme vytvořili ze dvou základních škol a domu dětí a mládeže jeden velký areál i se sportovišti,“ uvedl starosta Chodova Patrik Pizinger. Radnice za práce, včetně opravy šaten a sociálního zázemí v původní budově, zaplatila přibližně 37 milionů, což je zhruba o 30 milionů méně, než se původně předpokládalo. „Rozhodně to ale není to na úkor kvality a materiálu,“ upozornil starosta. Přestože si město předjednalo rámcový úvěr, nakonec z něj nemuselo použít ani korunu a celu akci uhradilo ze svého rozpočtu. Stavba se rovněž obešla bez dotačních peněz.

Stěhování části vybavení z budovy pro 1. stupeň v ulici Dukelských hrdinů do nových prostor se uskuteční poslední týden letošního školního roku.