Majitelé Agátky ji nemohli přikrmovat žádnými doplňky stravy, a navíc dlouhodobě trpěla zažívacími problémy. Rozhodli se proto zaměřit se na speciální výživu, která psům nejenže neuškodí, ale zároveň jim dodá sílu a energii. „Agátka je pro nás skoro jako další dítě, kvůli jejímu problému jsme vymýšleli vhodný doplněk stravy. Začali jsme péct vlastní pamlsky, které neobsahují lepek ani konzervanty a mají velký obsah například bílkoviny. Časem jsme začali péct i pro další ´pejskaře´, jejichž pejsci nemohou klasické doplňky stravy.

Většinou je to tak, že nám majitelé řeknou, jaký problém pejsek má, a my mu upečeme vhodný druh doplňku," vysvětlila majitelka Agátky Eva Němejcová s tím, že pamlsky z domácí trouby nejsou určené jen pro psy. Zajímavou zkušenost měla například s čínským prasátkem, které dostalo speciální rýžovou dietu. Lidé v Citicích viděli novinku na místním Vítání jara. Zajímali se hlavně o složení výrobku, někteří se podivovali nad konzistencí.

„Zajímavé je, že vypadají jako kousky chleba, jsou to sušenky, ale jsou měkké jako chlebové těsto. Neřekl bych, že v nich je maso, ale když jsem si pak vzal kousek do ruky, zjistil jsem, že tam jsou i kuřecí kousky. Zajímavý nápad pro nemocné pejsky, co nemohou třeba piškoty," říká Jan Veselý z Citic.

Autor: Klára Čurlinová