Jak jste se dostal ke svému koníčku?
Před patnácti lety jsem renovoval jawy, veterány. Všechny typy od pionýra do půllitra. Když jsem měl všechny hotové, tak jsem neměl co dělat. Rozhodl jsem proto, že si přivezu vrak jeepa z Francie.

Proč z Francie?
Tenhle jeep tam byl při vylodění v Normandii. Rok výroby je 1943. Sehnal jsem ho na inzerát, lidé tam měli podobné skvosty schované ve stodolách.

Jak dlouho jste ho renovoval a kde se shánějí díly?
Pracoval jsem na autě 3,5 roku. Tak jak tady dnes stojí, je jeho hodnota půl milionu korun. Některé díly sháním přímo z Ameriky, ale existují u nás i dealeři, kteří je seženou.

S jeepem jezdíte po vlastní ose? A kam všude?
Jezdím s ním po celé republice, tam kam nás pozvou. A jezdím po vlastní ose, pouze z Normandie jsme přivezli vrak na vleku.

Kulomet na vozidle je také originál?
Ano, je to originál třicítka kulomet v replice. Vpředu můžou zájemci vidět i karabinu. Dnes na podobné věci musí být povolení. Ale když už podobnou rekonstrukci dělám, chci, aby to bylo pořádně.
Dá se zjistit i nějaká historie vozu?
Ano. S tímhle jeepem jezdili četníci. Vím i konkrétně, kdo ho vyfasoval. V dnešní době se dá hodně věcí najít na internetu nebo přímo přes americké militarity. Pokud vím, nikdo z těch vojáků už nežije.

Willis je hotový, bude něco dalšího?
Chci důstojnického comandeera. To je ale kolem milionu korun za vrak. Tohle bych musel tak prodat.