Obáváte se konce světa? Straší vás apokalyptická zkáza? Sokolovský deník má pro vás tip, jak tyto chmury zaplašit. Zajděte dnes do Muzea techniky v Sokolově, které se nachází v bývalém podzemním protiatomovém krytu zřízeném pro 1200 civilistů. „U nás se nikdo nemusí ničeho bát. Tady vás chrání 1,5 metru silný beton a pancéřové dveře. Navíc tu máme pivo a nějaké občerstvení, takže nás žádná katastrofa nemůže ohrozit," usmál se muzejník a sběratel Jiří Zubko. „Já osobně se konce světa vůbec nebojím. Proč také? Zavřu se do jaderného krytu a v klidu přečkám to nejhorší," řekl s nadsázkou Zubko.

Kdo chce nahlédnout do podzemí a zjistit, co všechno jeho útroby skrývají, má možnost přijít dnes v době od 11 do 18 hodin. „Pokud bude ze strany veřejnosti zájem, budu mít otevřeno i později večer, třeba až do 21 hodin," poznamenal muzejník.

Muzeum je možné navštívit i v sobotu. V neděli a na Štědrý den se však těžké dveře krytu dočasně uzavřou. „Další dny už ale zase budeme normálně fungovat. Během svátečních dnů však jen v odpoledních hodinách," doplnil Zubko.

Žhavou novinkou muzea jsou dvě modelové železnice. „Děti mohou na vlastní oči vidět, jak jezdí vláčky po kolejišti, a tatínkové zase zavzpomínají na své dětství, kdy si s takovými modely sami hráli," podotkl sběratel.