Letos poslední noční prohlídka s představením se v pátek konala na hradě v Lokti. Návštěvníky, kteří se přišli podívat, nejvíce přitahuje to, že prohlídka je za tmy, s vtipným výkladem, který není založený na pravdě.
„Chtěli jsme vidět, jaká je prohlídka hradu za tmy. Jsme doslova okouzlení,“ řekl s nadšením návštěvník hradu Petr Starý. Radost z prohlídky a strach z mučírny měly zase děti. „Moc jsem se těšila a strašně se mi tady líbí. Do mučírny se ale podívat nepůjdu,“ řekla jedna z nejmladších účastnic noční prohlídky.
Za svitu voskovic mohli návštěvníci kromě vtipného a jinak koncipovaného výkladu vidět také představení Aucassin a Nicoletta. Starý příběh se rozhodlo nastudovat Pouliční divadlo Victora Braunreitera.
I přesto, že v pátek byla
poslední noční prohlídka s představením, klasickou prohlídku mimo pracovní dobu si zájemci mohou objednat. „O večerní prohlídky je velký zájem. Musí být ale určitý počet lidí,“ uvedla kulturní referentka hradu Šárka Žižková. Podle ní stojí noční prohlídka pro jednu osobu 200 korun.